Jarní prohlídka vašeho domu ZDARMA. Více zde.

DOTACE: Nová zelená úsporám připravilo nový dotační titul na zateplení - NZÚ light. Přečtěte si, kolik můžete čerpat.

Foukaná vata

foukaná vata

Foukaná vata jako prémiový materiál pro zateplení stropů střech i fasád

Poctivá izolace provádí zateplení stropů, zateplení střech a zateplení stěn. K tomu využívá technologii, která se nazývá foukaná izolace nebo také foukaná vata. I když označení foukaná vata není úplně přesné. Jaký je rozdíl mezi označení foukaná izolace a foukaná vata? Foukaná vata je odvozená od sousloví minerální vata a ta zase vzešla z anglického mineral wool a označuje všechny minerální izolace. Foukaná vata je složenina dvou sousloví a těmi jsou foukaná izolace, což je výraz pro aplikační technologii tepelných izolací foukáním a souslovím minerální vata, což zase označuje jednu z kategorií tepelných izolací. Uslyšíte-li nebo si předčtete-li si výraz foukaná vata, tak se jedná o způsob zateplení stropu, zateplení střechy nebo zateplení stěny.

V České republice je jedničkou v aplikaci foukané vaty jednoznačně Poctivá izolace. Poctivá izolace spolupracuje s největšími výrobci tepelných izolací. Poctivá izolace je největší certifikovanou společností pro aplikaci foukané vaty od Knaufu s názvem Supafil. Supafil je v dnešní době nejpoužívanější izolačním materiálem pro foukané izolace v celé České republice. Není náhodou, že Poctivá izolace je největší aplikační společností Supafilu v ČR. Poctivá izolace si svou pozici jedničky ve foukaných izolacích vydobyla dlouhodobým poskytováním špičkových služeb s poskytováním maximálních garancí kvality a záruky každému klientovi, stejně tak individuálním přístupem k potřebám stavby každého klienta. Supafil aplikuje od roku 2012. V té době Poctivá izolace provozovala své služby pod názvem Machstav. Od roku 2021 po zaregistrování nové obchodní značky je foukaná vata aplikovaná pod názvem Poctivá izolace. Poctivá izolace provádí aplikace foukaných tepelných izolací i jiných druhů. Foukaná vata je pouze jedním z nich.

Jaké existují jiné foukané izolace než foukaná vata?

Foukaná vata je označení pro všechny minerální izolace, určené pro foukanou technologii. Foukaná vata může být buď čedičová nebo skelná. Dále jsou na trhu k dispozici foukané celulózové, též označované jako papírové izolace. Rodinu foukaných izolací obohacují dřevovláknité izolace, určené pro foukanou technologii. A zajímavostí jsou speciální polystyrénové izolace, které je aplikují rovněž pomocí foukané technologie. Poctivá izolace má v nabídce všechny druhy uvedených foukaných izolací. Každý z uvedených druhů izolací má své výhody, ale i nevýhody. Poctivá izolace o všech výhodách a nevýhodách jednotlivých izolačních materiálů ví, a proto dokáže každému zákazníkovi poradit, jaký z izolačních materiálů bude nejvhodnější pro zateplení dané konstrukce.

Veškeré poradenství Poctivá izolace poskytuje zdarma a nezávazně. I tento fakt dělá z Poctivé izolace nejspolehlivějšího partnera v oboru, a to vše s nejvyšší možnou kvalitou a nízkou cenou.

Foukaná vata je od Poctivé izolace za skvělé nízké ceny!

Proč můžeme tvrdit, že foukaná vata od Poctiví izolace znamená nejlepší kvalitu za nejnižší cenu? Protože Poctivá izolace odebírá největší množství Supafilu v ČR! Tím má samozřejmě a logicky i velmi dobré nákupní ceny. Poctivá izolace ve své cenotvorbě zohledňuje veškeré bonusy, které od svých dodavatelů dostává, což se velmi pozitivně projeví na nízké ceně konečné služby. Foukaná vata je pro koncového zákazníka od Poctivé izolace levnější, než u konkurenční firmy. A připočteme-li další garance kvality a záruky, které poskytuje Poctivá izolace všem svým klientům a které jsou oproti zbylé konkurenci mimořádné, tak je nasnadě, proč si Poctivá izolace každým rokem získává čím dál více nových klientů.

Cena foukaná izolace v praxi

Na internetu se dočtete například to, že jistá malá aplikační firma má vyšší ceny, protože ona nešidí své klienty tím, že by jim poskytovala nižší hustotu nafoukané izolace, což dle jejího tvrzení dělají právě ty firmy, kterou jsou levnější. Ona má ceny vysoké, právě protože nepodvádí. Jak to tedy je? Tato konkrétní firma, které se označuje také jako aplikant foukané vaty je oproti Poctivé izolaci několika násobně menším odběratelem izolačních materiálů, a tudíž má logicky i vyšší nákupní cenu izolačního materiálu, kterou musí zcela logicky promítnout do své cenotvorby. Pak ji nezbývá nic jiného, než lhát, aby obhájila své vysoké ceny. Z jejích webových stránek můžete nabýt dojmu, že ona jediná zákazníkovi nafouká správnou hustotu izolační vrstvy a ostatní firmy podvádí. Tak toto tvrzení je lež jako Brno! Na webových stránkách této firmy nenajdete jedinou zmínku o tom, že provádí aplikaci foukané vaty dle normy.

Spočítejte si cenu zateplení foukanou vatou

Kalkulace ceny

A proč je tato malá firma dražší než třeba Poctivá izolace? Porovnejme si to například s odběry Supafilu od Knaufu. Ona malá firma odebere za jeden kalendářní rok Supafilu několik samostatných kusů palet izolačního materiálu. Oproti tomu Poctivá izolace za jeden kalendářní rok odebere Supafilu několik desítek kamionů – jeden kamion obsahuje 24 palet izolace Supafil. Malé  firmě pak nezbývá nic jiného než klientům lhát, aby obhájila svou vyšší cenu. A jako bonbónek a důkaz kvality stojí za zmínku, že Poctivá izolace je certifikovanou aplikační firmou Supafilu a ona malá  firma žádný certifikát kvality nemá. Bohužel tato firma, která se pyšní tím, že je také členem rodiny společností, které provádí foukanou vatu, není jedinou, která na českém internetu blábolí nesmyly a neodvádí bůhvíjak kvalitní práci. Bohužel tyto malé neodborné společnosti, které si koupí foukací stroj bez odborných znalostí dokáží napáchat dost škody nejenom sobě, ale celému oboru foukaných izolací. Proto se Poctivá izolace snaží za všech okolností dodržovat veškeré odborné předpisy, jako příklad uveďme oborovou normu ČSN EN 14 064 -2 pro aplikace foukaných minerálních izolací (tedy foukaná vata). Až budete někdy jen tak courat po internetu a hledat třeba výrazy foukaná izolace, foukaná vata, foukaná pěna apod. Zkuste si najít, kolik poskytovatelů foukaných minerálních izolací na svých stránkách zmiňují oborovou normu ČSN EN 14 064 -2, která je pro všechny aplikanty foukaných minerálních izolací, a tedy i foukané vaty, zavazující. Je jich jako šafránu. Poctivá izolace od samého začátku platnosti této normy v ČR tedy od roku 2012 se jejími ustanoveními řídí. Po celou dobu platnosti normy ČSN EN 14 064-2 radí všem klientům, aby si porovnávali cenové nabídky od ostatních konkurenčních firem s nabídkou od Poctivé izolace. Teprve porovnáním nabídek a především srovnání garancí se ukáže, která ze společností je poctivá, a která lže od samého začátku, tedy už na svých webových stránkách.

Proč Poctivá izolace? Protože dodržuje normy, úroveň kvality a každoročně patří mezi největší odběratele foukaných izolačních materiálů v ČR, přitom stále drží nejnižší ceny na trhu

Poctivá izolace realizuje zateplení stropu, zateplení střechy nebo zateplení stěny třemi realizačními skupinami. Vyjíždíme k našim zákazníkům každý den od pondělí do pátku, někdy i o víkendech. Každý den provedeme zateplení stropu, zateplení střechy nebo zateplení stěny minimálně na 3 zakázkách za týden je to 15 realizací za měsíc 60 aplikací. Foukaná vata a jiné foukané materiály Poctivá izolace aplikuje od roku 2010. Od roku 2012 platí oborová norma na foukané minerální izolace, tedy pro foukanou vatu ČSN EN 14 064-2 a Poctivá izolaci ji do puntíku dodržuje. Na celém internetu na všech sociálních sítích nenaleznete jedinou stížnost, negativní recenzi nebo cokoliv špatného na naší práci, služby, materiály nebo rady. Ještě pochybujete, že Poctivá izolace není nejvhodnější partner pro vaše zateplení? Poctivá izolace fouká nejlepší dostupné izolační materiály, ze nejnižší možné ceny na trhu, protože Poctivá izolace patří k největším odběratelům foukaných izolačních materiálů v ČR. Fungujeme po celé České republice. Máme pobočky v Plzni, Praze, Brně, Liberci. Vyzkoušejte si nás a přesvědčte se sami.

Jsme tu pro Vás

Jarní prohlídka zdarma ×