Jarní prohlídka vašeho domu ZDARMA. Více zde.

DOTACE: Nová zelená úsporám připravilo nový dotační titul na zateplení - NZÚ light. Přečtěte si, kolik můžete čerpat.

Izolace pro Rodinný dům - Zateplení dřevostavby foukanou izolací ve Staré Vsi nad Ondřejnicí

Zateplení dřevostavby foukanou izolací ve Staré Vsi nad Ondřejnicí

29.06.2021

Izolace dřevostavby

Izolace stropu dřevostavby ve Staré Vsi nad Ondřejnicí jsme provedli izolačním materiálem Supafil loft od Knaufu. Foukaná izolace byla aplikovaná ve vrstvě 36 cm. Součinitel tepelné vodivosti λ=0,039 W*m-1 * k-1 při dosažené objemové hmotnosti 18 kg/m3 použitého izolačního materiálu byl skvělou volbou pro tento konkrétní typ stropní a střešní konstrukce vynikající volbou. Foukaná izolace Supafil loft na lehkém sádrokartonovém podhledu s parotěsnou fólií nijak strop nepřetěžuje a ve spletité konstrukci vazníkového krovu vytváří výsledná vrstva foukané izolace dokonalé souvislou vrstvu bez jakýchkoliv tepelných mostů.

 

Izolace stěny v dřevostavbě

V dřevostavbách se foukané izolace uplatňují nejenom jako izolace stropu nebo izolace střechy, ale čím dal častěji i jako vhodná izolace stěny. Konstrukce stěn dřevostaveb vytváří rám s dutinou, kterou je potřeba vyplnit izolací. Některé firmy stavějící dřevostavby vytváří rámovou konstrukci na místě výstavby, tedy na základové desce. Přibývá ovšem výrobců dřevostaveb, kteří vyrábí rámové konstrukce na halách a následně převáží celé bloky stěn na místo výstavby kamiony a za pomocí jeřábu během jednoho dne postaví celý dům. Dutiny stěn výrobci stále častěji na výrobní hale vyplňují foukanými izolacemi.

 

Izolace subdodavatelsky

Poctivá izolace spolupracuje s několika stavebními firmami, které se specializují na výstavbu dřevostaveb. Těmto stavebním firmám poskytujeme službu izolace subdodavatelsky. Práce s izolačními deskami a rolemi je pro stavební dělníky stále méně populární a řadí se mezi nutné zlo, které je potřeba provést. Proto i pro stavitelé dřevostaveb je Poctivá izolace vítaným partnerem, který ulehčí a zrychlí práci. Poctivá izolace se svým systémem zateplení subdodavatelsky pomáhá i individuálním stavebníkům, kteří si nechtějí svou vlastní dřevostavbu izolovat sami. Pro dřevostavby máme na výběr několik druhů izolačních materiálů.

 

Parametry realizace

Oblast: Ostrava-město Objem 50.1 m³ Materiál Supafil loft Objekt Rodinný dům
Nová zelená úsporám Light - dotace 2024 ×